Сосови

Бешамел

Путерот се растопува во одреден сад. Му се додава брашното и се пржи, водејки притоа сметка да не потемни, туку да има светло виолетова боја. Му додаваме загреано млеко и го оставаме на шпорет се додека не се згусни. Вака приготвениот бешамел се чува на топло место се до неговата употреба. Бешамелот го користиме како […]

Десерти

Мачкини штанглички

Се двојат жолчките од белките. Во жолчките се додава шеќер, ванилин шеќер, путер и рендана чоколада. Сето тоа се мати додека се добие еднолична смеса. Кога добро е изматено полека се додава брашно при постојано мешање. Од белкисе се мати цврст шам. Сето тоа се соединува и се става во подмачкан плех. Се пече на […]

Десерти

Шарлота од чоколадо

Изрендајте го чоколадото и ставете го во лонец со млеко.Загрејте го на ниска температура за да се истопи.Кога целото чоколадо ќе се истопи, доадете путер исецкан на ливчиња.Ставете на топло место. Измиксајте со миксер смеса од малку солени белки. Мешајте со вилушка додавајки малку по малку шеќер во прав. Додавајте ја снег кремата малку по малку […]

Салати

Салата од блитва

Во длабок сад се става 1 л вода и малку сол, да зоврие. Листовите од блитвата се чистат од тврдите дршки, се мијат и се пуштаат во водата што врие. По 5 минути се вадат со лажица-решетка и се ставаат во цедалка да се исцедат. Исцедени, се сечкаат на многу ситно. Во тавче на оган […]