Cool

Обезмастеното млеко не е здраво!

Пиењето млеко на дневна база секогаш се сметало како корисно за здравјето, особено за коските и забите. Но, скоро секој совет не упатува кон обезмастените опции на млечни производи. Сепак секогаш имало недостаток на докази дека овие опции се поздрави. Опасноста во контроверзните млечни производи Еден истражувач и педијатар од Харвард, има цел да ги едуцира […]

Cool

Кефир:што е и како да го употребуваме?

Кефир е традиционален пијалок на Блискиот Исток кој има неверојатни здравствени придобивки. Нашите претци биле многу добро свесни за својата исцелителна моќ со тоа што ‘кефир’ потекнува од турскиот збор “Keyif“, што значи “добро чувство. Кефир е направена од било кој тип на млеко (кравјо, козјо, кокосово, млечни производи, камила) со додавање на желатин или бел ‘карфиол […]

Пецива

Полжавиња

Приготвување на филот: Спанаќот се мие, се сечка и малку се посолува. Се стиска со рака за да омекне и да се исцеди водата од него. Потоа во него се додаваат белките од јајцата и урдата и сè убаво се измешува. Приготвување на тестото:  Квасецот се раствора во 2,5 дл млако млеко заедно со солта […]

Пецива

Полнети кифли

Во сад се варат компирите, се ладат, се лупат и се рендаaт на ситната страна од рендето. Месото се пржи со ситно сечканиот кромид, се додава сол по вкус и сечкан магдонос (или неколку ливчиња босилек). Квасецот, растворен во млекото, во кое се додаваат малку сол и шеќер, се остава да стаса. Маргаринот, компирите, водата, јајцата, […]

Сосови

Бешамел

Путерот се растопува во одреден сад. Му се додава брашното и се пржи, водејки притоа сметка да не потемни, туку да има светло виолетова боја. Му додаваме загреано млеко и го оставаме на шпорет се додека не се згусни. Вака приготвениот бешамел се чува на топло место се до неговата употреба. Бешамелот го користиме како […]

Пецива

Момички

Прво лебот се сече на парчиња. Јајцата се матат во длабока чинија, се додава млекото и сол по вкус. Во тава за пржење се става масло, колку да го покрие дното, и се става на оган за добро да се загрее. Секое парче леб се потопува во матените јајца од двете стани и веднаш се […]

Десерти

Песок торта

Мле­ко­то се ва­ри со пу­дин­зи­те на ти­вок оган. Ко­га ќе се до­бие гу­ста сме­са, се тр­га од оган и се остава добро да се олади. Откако ќе се олади убаво се додава путерот. Се меша сето тоа убаво. Откако ќе го направите сето ова поделете ја смесата на три еднакви дела. Во пр­ви­от дел се […]

Салати

Салата од блитва

Во длабок сад се става 1 л вода и малку сол, да зоврие. Листовите од блитвата се чистат од тврдите дршки, се мијат и се пуштаат во водата што врие. По 5 минути се вадат со лажица-решетка и се ставаат во цедалка да се исцедат. Исцедени, се сечкаат на многу ситно. Во тавче на оган […]

Пецива

Кавадаречки јајчаник

Јуфките се ставаат во тавче бр.28 и се потпекуваат во загреана рерна на 250°С, 5-10 минути. Вака потпечените јуфки  се прелеваат со претходно изматените јајца и млеко во кои е изрендано сирењето и додадено маслото за јадење. Повторно се враќаат во рерна и се печат на околу 200°С околу 1 час. Кога ќе биде готово, […]