Пецива

Сукана пита со месо

Тесто: Во сад со млака вода се растопува квасецот, со шеќерот и солта и со 2-3 лажици брашно. Се остава да нарасне и да фати меурчиња на површината. Кога е стасан, се истура во вангличка за месење, се додаваат брашното и преостанатата вода и се меси тестото. Убаво се изработува сè додека не престане да […]

Традиционални

Грав во грне

За подготовка на ова јадење потребно е гравот да се измие и зоврие. Така зовриениот грав се цеди и се става во грне. Се полева со врела вода и се става на оган. Пожелно е да се вари на шпорет на дрва. Во садот се додава сецкан морков, сува пипека и патлиџан. Се заедно се […]

Салати

Македонска салата

Ситно се сечкаат доматите и печените излупени пиперки. Во нив се додаваат ситно сечканиот кромид, магдонос, масло и сол по вкус. Сето тоа се става во длабок сад, добро се промешува и се служи веднаш.

Салати

Салата од компири

Компирите се мијат и се варат со лушпа. Во водата во која ќе се варат компирите се додава малку сол. Кога ќе бидат сварени компирите (треба да се внимава да не се разварат и да не се распаднат), се вадат од водата и се оставаат да се изладат малку за да може да се излупат. […]

Салати

Велигденска салата

Од искцканите (вапцани) јајца се подготвува оваа велигденска салата. Јајцата се лупат, се мијат и се сечат на четвртинки. Се редат во чинија за сервирање и се посолуваат. Во длабок сад се мешаат винската киселина, маслото за јадење и претходно ситно исечканото кромитче. Содржината од садот се налева рамномерно врз целата површина на велигденската салата. […]