Cool

Лесно и вкусно

За некои јадења нема потреба за пишан рецепт. Само креативност, волја и добар апетит! Згответе нешто едноставно и вкусно вечерва. Се што ви е потребно е: компир кашкавал праз Добар апетит 🙂

Салати

Салата од компири

Компирите се мијат и се варат со лушпа. Во водата во која ќе се варат компирите се додава малку сол. Кога ќе бидат сварени компирите (треба да се внимава да не се разварат и да не се распаднат), се вадат од водата и се оставаат да се изладат малку за да може да се излупат. […]