Состојки.
150 гр. тото бисквити
150 гр.мелени ореви
50 гр.шекер во прав
150 гр..рендано чоколадо
3 лажици маргарин
1 лажица топла вода
3 лажици рум
Гондан смеса

Тото бомбици

Тото бисквитите се мелат, во подлабок сад се додаваат сите потребни состојки. Се замесува меко тесто кое откако се ке измеси се остава 30мин во фрижидер да отстои.

Се обликуваат топчиња со големина на орев, се украсуваат со гондан смеса по желба.