Состојки.
две јаболка, 100гр чоколадо, чоколаден прелив

Полнети јаболка со чоколадо

Рецепт на: Симона Илковска

Се вади внатрешниот дел од јаболката и во неа се става чоколадото, и се пече 30 минути на 250 степени. Потоа се сервира во чинија со прилог свежи резанки јаболко и се декорира со рендано чоколадо и прелив.

симона