Cool

„Кулинарски афтерворк“ со шеф Антонио Ѓорѓиевски

Минатата недела на 03.11.2017  (петок) во средното угостителско училиште СУГС „ Лазар Танев “ се одржа настанот „Кулинарски афтерворк“ , како резултат на наградата која што ја доби нашиот шеф Антонио  Ѓорѓиевски за младинско учество преку УСАИД во рамки на проектот за граѓанско учество. Дел од наградата шеф Антонио ја искористи да одржи работилница за […]

Cool

Lyra Special Dinner Party со шеф Антонио Ѓорѓиевски

Во четврток на 07.09.2017  Гостилница Лира  и Coolinari со шеф Антонио Ѓорѓиевски  организираат тематска вечера со морски специјалитети. На овој настан во изминатиот период  готвеа и други  готвачи како Петар Шокаровски, Никола Узуновски, Цаци и Missy Onion. Сега ред е на нашиот шеф Антонио Ѓорѓиевски да зготви специјални морски специјалитети за  специјалните гости во Гостилница Лира. […]

Cool

Coolinari.mk интервју со шеф Никос од ресторан „Four“ – најcool мени и дестинација за лето во Скопје

(Јули 2017, Скопје) Минатата недела тимот на Coolinari имаше шанса да се запознае со шеф Никос Анагносту ( Ресторан Four)  и да поразговара со  него за неговата работа во ресторан Four во Скопје,  новото мени но и за неговото животно искуство како готвач. Преку неговите изјави и нашите прашања ќе пробаме да ве доближиме до светот […]

Cool

Кулинари во посета на првиот фестивал за улична храна “Thessaloniki Street Food Festival”  

Доколку се прашувавте каде бевме изминатиот период- не грижете се, сити сме и мотивирани уште повеќе да продолжиме каде што застанавме. Минатиот месец тимот на кулинари ја имаше честа да ужива во вкусовите на храната подготвена за време на првиот Thessaloniki Street Food Festival кој се одржа во CITY HALL, Солун (Грција) од 29-30 април. […]

Cool

СЛАТКО КУЛИНАРСКО УЖИВАЊЕ ВО РЕСТОРАН „FOUR“

Дел од тимот на Кулинари, шеф Антонио Ѓорѓиевск и Ирина Јаневска, на 1 април уживаа во големиот број на десерти кои ги подготвија мајсторите од ресторанот заедно со гостите од странство мастер шефовите Франциско Ариола и Сокол Пренга. Домашните и гостите шефови заедно подготвија разни деликатеси меѓу кои лимон тарт, бисквита со цитрон и какао, […]

Cool

Кулинарите и понатаму учат како да се промовираат на интернет

Активностите и обуките за нашите кулинари продолжија и во 2017. Имено, на 19 февруари во канцеларијата на АРНО имавме чест да го пречекаме Петар Шокаровски. Тој е модерен готвач, кој служи за инспирација на многу блогери за храна. Зошто модерен? Петар е од првите генерации кои почнаа да објавуваат храна на интернет (да блогира) а […]

Cool

Coolinari.mk и оваа година со награда за Сајт на годината

Нашата веб страна www.coolinari.mk беше добитник на трето место за Сајт на годината во категоријата „Храна и здравје“. Кулинарите гордо ја подигнаа наградата на 24.12.2016 за време на седмите по ред награди за Сајт на годината, организирано од дигиталната маркетинг агенција Медиа Солутионс. Минатата година, сајтот исто така беше награден со трето место за најдобар дизајн. […]

Cool

#КулЕдаСиКулинар на Твитер награди

На покана на Јован Димитров, еден од основачите на Блокираме.мк и организаторите на Твитер наградите во Македонија, нашите кулинари имаа можност да се претстават со нивната работа токму на Твитер наградите за 2016 година кои се одржаа на 10.12.2016 во Кино Кулура. Сите кулинари имаа претходно обука од Јован за како правилно се користат социјалните […]

Cool

Кулинарите на социјалните медиуми

Дојде ред кулинарите да научат  нешто повеќе за социјалните медиуми и како тие може да послужат за нивна промоција. Во опуштена атмосфера, во канцеларијата на АРНО, на 27.11.2016, младите ученици учеа за блогови, Фејсбук, Инстаграм и Твитер. Сите отворија профили на овие социјални платформи и почнаа да споделуваат информации од кулинарството, да следат познати готвачи […]

Десерти

Торта со јаболка и ореви

Рецепт на: Панче Корчовски Јаболките ги лупиме и ги редиме во тавче. Потоа ги посипуваме со шеќер и ореви и ги стааме да се шечат во рерна. Откако ќе ги испечеме, го приготвуваме пандишпанот. Ги мешаме состојките со миксер, и откако ќе ја добиеме потребната густина смесата ја ставаме врз јаболката и продолжуваме со печење. […]

Десерти

Полнети јаболка со чоколадо

Рецепт на: Симона Илковска Се вади внатрешниот дел од јаболката и во неа се става чоколадото, и се пече 30 минути на 250 степени. Потоа се сервира во чинија со прилог свежи резанки јаболко и се декорира со рендано чоколадо и прелив.

Десерти

Торта со јаболка

Рецепт на: Емилија Симеска Во калап за торта ставате пекарска фолија. Во целиот калап ставате 1 лажица шеќер, ги ставате тенко сечените половинки од јаболките и ставате малку да се потпечат јаболките. За тоа време вие го правите пандишпанот.Потоа го вадите калапот и во него го додавате пандишпанот и ставате да се пече на 180 […]

Десерти

Колач од јаболка полнети со ореви

Рецепт на: Стефан Димковски Најубаво е да земете поситни јаболки и да ги наредите погусто за кога ќе го сечете колачот на секое парче имате примерок од јаболка и ореви. Јаболките се чистат во средината. Со врело млеко попарете ги оревите измешани со лажица шеќер. Наредете ги јаболкате во тава премачкана со маргарин, и наполнете ги со оревите. […]

Десерти

Пита од јаболка

Рецепт на: Кире Петрушевски Прв чекор За подготовка на филот од јаболка, потребно е да ги излупите и изрендате. Печете ги неколку минути во рерна заедно со шеќерот, оревите и циметот (по желба). Оставете ги да се оладат. Втор чекор Изматете ги јајцата заедно со павлаката, маслото, шеќерот и прашокот за пециво. Мешајте додека не […]

Десерти

Плетенки со јаболко

Рецепт на: Даниела Лазаревска Подготовка: Најпрво се меси тестото. Сите состојки се замесуват за да се добие средно меко тесто. Се остава да стаса. Потоа од тестото се прават мали топчиња. Секое топче се расукува во кружна кора и се сече на четири дела. Секоја четвртина се сече странично на лентички, а во средината се […]

Cool

Учениците одговорија на предизвикот од хотел Мериот

За време на првата средба во хотел Мериот Скопје, готвачот Питер Татар им зададе предизвик на младите готвачи: да спремат рецепт каде главната состојка ќе биде јаболкото. Учениците мотивирани испратија слики и рецепти. Два од нив беа одбрани како најдобри и беа повикани на 14 декември повторно во кујната во хотелот да ги подготват нивните […]

Cool

Младите готвачи „гладни“ за советите од познатиот Марк Де Јонг

На барање на учениците готвачи, и на наше задоволство, Марк Де Јонг се согласи да дојде на мотивациската средба на 04.12.2016. Тој беше дел и од Часовите за готвење кои се одржаа во мај 2016. Тој сподели дека му преставува огромно задоволство да го сподели своето долгогодишно искуство во кујната и да пренесе неколку рецепти […]

Cool

УШТЕ ЕДНА ИНСПИРАТИВНА СРЕДБА: ИДНИТЕ ГОТВАЧИ СЕ СРЕТНАА СО ГЛАВНИОТ ГОТВАЧ ПИТЕР ТАТАР ВО ХОТЕЛ МЕРИОТ

Овој месец на 19/11, седумнаесет ученици-готвачи беа гости во хотел Мериот Скопје каде се сретнаа со главниот готвач Питер Татар. Целта на ова средба беше учениците да се сретнат со професионалец од нивната област, да го слушнат неговото искуство и совети за како да го остварат својот сон. Оваа втора мотивациска средба им овозможи на […]

Следна страница »